CNC Machinist (w/m/d)

Troy - Michigan - Spojené státy - Industry - Automobilový průmysl - Provoz a údržba - Other

Brunel is currently searching for a Night-shift CNC Machinist for a contract to direct opportunity with our client located in Troy, MI.

Kontaktní osoba

Cindy King, Recruiter

Náplň projektové práce

The machinist will be machining defense and aerospace components. This is NOT production machining so you must be able to set-up and machine unique pieces each time.

Požadavky

Must be familiar with G & M Codes, 3 axis, Fanuc controllers and 3+2 machining.

Co nabízíme

Hourly position, benefits offered and start day 1, must be able to pass a background check, must have own tools. Pay based on experience.

Night shift starts at 4pm and will be working M-F, 10-hour days. Weekend work on Saturday and Sunday may also be available.

O Brunelu

Our client is a leader in high precision custom tooling for defense and aerospace.

Shrnutí

  • Číslo pracovní: PUB228710
  • Místo: Troy
  • Market: Industry
  • Počet hodin týdně: 50
  • Pobočka: Automobilový průmysl
  • Nejvyšší dosažené vzdělání: Other
  • Oblast odborné způsobilosti: Provoz a údržba
  • Uzávěrka: neděle 29. září 2019

CK

Cindy King

Recruiter Brunel USA - Detroit

+1 313-986-9073

Související pracovní nabídky

    Job Alert

    Send me an email with the latest vacancies matching CNC Machinist - Michigan

    Vyhledávaný dotaz je neplatný nebo poškozený. K odebírání nových pracovních nabídek jste již přihlášen/a.
    Četnost zasílání upozornění není správně vyplněna.
    Prosím, zadejte platnou emailovou adresu.
    When creating a Job Alert you agree to our Privacy Statement. You can adjust or cancel your Job Alert at any time.

    Potvrzení bylo zasláno na