Pro optimální navržení webové stránky a její neustálé zlepšování používá Brunel soubory cookies. Pokud s používáním cookies souhlasíte, můžete dále pokračovat v prohlížení těchto stránek.  
Více informací můžete nalézt v zásadách ochrany soukromí.

Naše kořeny

V roce 1975 začíná úspěšný příběh firmy Brunel, když vystudovaný inženýr Jan Brand nabízí poprvé své odborné znalosti v rámci projektů jiným společnostem. Potřeba odborného know-how v oblasti engineeringu se ukáže tak velká, že Brand vytvoří vizi, jak napomoci k příslušným pracovním místům i kolegům inženýrům, s cílem dlouhodobě přispět ke stabilitě regionálních a mezinárodních pracovních trhů. Z této myšlenky vzniká Brandova firma Multec, která hlavní těžiště činnosti výslovně klade na vyhledávání dočasných pracovních míst pro vysoce kvalifikované technické specialisty. 

Malá inženýrská kancelář roste, v roce 1987 expanduje Multec do Antverp. Firma dále diverzifikuje do nových trhů a oblastí, i mimo engineering, a při tom se vždy přizpůsobuje kulturním a právním specifikům. O dva roky později dochází ke změně názvu na Brunel, podle jednoho z největších průkopníků mostních staveb a inženýrů své doby: Isambarda Kingdoma Brunela. Prosperující podnik, věrný svému heslu „Odborníci nabízí odborníky“, současně rozšiřuje své portfolio o odvětví informační a telekomunikační techniky, právo, finance, pojišťovnictví a bankovnictví.

V roce 1995 je slavnostním otevřením první pobočky v Brémách položen základní kámen pro úspěšný vstup na německý trh. Se šesti zaměstnanci na počátku začíná impozantní historie společnosti Brunel Deutschland GmbH. Již na přelomu století je společnost Brunel Deutschland s 24 pobočkami a asi 700 zaměstnanci zastoupena na celém území Německa.

 

Zakladatel Jan Brand a CEO Jan Arie van Barneveld a socha Isambarda Kingdoma Brunela, po němž je naše společnost pojmenována.

V roce 2004 slaví Brunel uzavření tarifní dohody s odborovým svazem Verdi. Vstoupením tarifní smlouvy s odborovým svazem Verdi v platnost zajišťuje firma svým zaměstnancům tržní odměny a neustálé zvyšování platu – a navíc oceňuje i odbornou kvalifikaci a profesní zkušenosti. V roce 2005 narůstá počet zaměstnanců na více než 1000 pracovníků.

Akvizicí firmy Car Synergies v následujícím roce společnost nejen přidává další krok k budování svého výhradního postavení, ale rozšiřuje i portfolio služeb a reaguje tímto způsobem na rostoucí požadavky klientů. Firma pokračuje v růstu: Obrat se téměř zdvojnásobuje, počet zaměstnanců se zvyšuje na přibližně 1600 osob.

Rok 2010 je silně ovlivněn dopady celosvětové hospodářské krize. Přesto v Brunelu panuje pozitivní nálada: Je založena společnost Brunel Austria GmbH a další národní společnosti v Polsku, Dánsku a Švýcarsku. Mezinárodní síť Brunel tak zahrnuje 90 poboček ve 32 zemích světa. V roce 2013 se pak naplno rozjíždí aktivity společnosti také v České republice. 

 

Vítězná firma: V roce 2015 získal Team Brunel 2.místo v prestižním mezinárodním závodě plachetnic Volvo Ocean Race.

Po jedněch z nejúspěšnějších let v dějinách společnosti začíná v roce 2014 fáze konsolidace v segmentu inženýrských služeb. Neustálou optimalizací procesů a důležitými investicemi do infrastruktury vytyčuje Brunel směr pro úspěšnou budoucnost. V současnosti naše síť zahrnuje jenom v Německu více než 40 poboček s 3000 zaměstnanci a ve světě 97 poboček ve 37 zemích s více než 10 000 specialisty.

Brunel International N.V.